12-a Županijska izložba jaslica

U Osnovnoj školi Stjepana Radića u Brestovcu Orehovičkom održana svečanost otvaranja 12. županijske izložbe jaslica i angeljeka. Tradicija je to koju njeguje Udruga Angeljeki, a svi su posjetitelji mogli uživati u čarobnom svijetu unikatnih jaslica koje su za ovu izložbu izradile ruke i ručice svih generacija Zagoraca. Mogla se vidjeti sva kreativnost onih koji su izrađivali jaslice. Naime, s jedne strane tu su bile izložene suvremene jaslice, a s druge strane tu su bile one tradicijske.

Udruga Marta je po prvi put sudjelovala na ovoj izložbi, a jaslice u svojoj udruzi izrađuju već četiri godine. Svaka članica udruge doprinijela je tako da je nešto donijela. Koristili smo materijale od drva, špage, slame, mahovine, a tu su i figurice od gipsa.

Spomenimo da se udruzi sv. Marta izradom jaslica pridružio i zabočki župnik vlč. Marijan Culjak koji je poznat široj javnosti kao umjetnik i pisac a izradio je originalne jaslice napravljene od školjaka kojima su se divili svi posjetitelji.

Darko Fiket. predsjednik Udruge