287. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj u Mariju Bistricu

Tradicionalno zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj u Mariju Bistricu održat će se od 8. do 10. rujna 2018. godine pod geslom »Pred očima Presvete Djevice…, a u prigodi 120. obljetnice rođenja bl. Alojzija Stepinca i 20. obljetnice proglašenja blaženim. Središnje misno slavlje u 11.30 sati u “crkvi na otvorenom“ predvodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

PREUZMITE PLAKAT

Hodočasnici pješaci organizirano kreću iz Zagreba u subotu, 8. rujna prema Mariji Bistrici iz tri smjera: iz katedrale preko Sljemena u 5 sati, a u sljemenskoj kapeli misa je u 9 sati; iz Čučerja preko Laza, u 10.30 sati misa je u župnoj crkvi u Čučerju; od Sesveta preko Laza, u 9 sati je misa u župnoj crkvi u Sesvetama.

Svi hodočasnici zajednički će krenuti u ulaznoj procesiji od kapele sv. Ladislava do Svetišta u Mariji Bistrici u 18.30 sati, a procesiji se pridružuju Nadbiskup te mladi Zagrebačke nadbiskupije, sudionici Nadbiskupijskog hodočašća mladih u Mariju Bistricu. Procesija sa svijećama na bistričkoj Kalvariji bit će u 20 sati.

U nedjelju, 9. rujna s početkom u 9 sati održat će se pobožnost križnog puta koji animiraju mladi. U 11 sati kreće zavjetna procesija od kapele „Ave Maria“ do crkve na otvorenom – prostora misnog slavlja. Sveta misa počinje u 11.30 sati. Procesiju i svetu misu predvodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, u koncelebraciji s pomoćnim zagrebačkim biskupima i svećenicima hodočasnicima.

Svečana misa zahvalnica u zagrebačkoj katedrali bit će u ponedjeljak, 10. rujna u 19 sati.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije