Advent na periferiji: Obiteljsko savjetovalište

Projektom „Advent na periferiji“ Zagrebačka nadbiskupija želi vam predstaviti jedan dio svojih karitativnih aktivnosti u kojima naša mjesna Crkva već dugi niz godina izlazi na egzistencijalne periferije.

Papa nas podsjeća da je potrebno „izaći“ iz naših okvira i „poći“ prema svima, osobito prema periferijama, onim materijalnim i duhovnim. Premda je, kako kaže Sveti Otac u svojoj Poruci za 1. svjetski dan siromaha, u suvremenom svijetu teško jasno definirati siromaštvo, ono nas na bezbroj načina svakodnevno proziva, u tisućama lica obilježenih patnjom, isključenošću, zlostavljanjima, izvanrednim zdravstvenim situacijama i nezaposlenošću…

Naša je dužnost, na koju nas je pozvao i zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić u svojem pismu uz Svjetski dan siromaha, uočiti one koji oskudijevaju, a ništa ne traže, već samozatajno nose križ svojeg siromaštva.

Obiteljsko savjetovalište Caritasa Zagrebačke nadbiskupije

Nakon što je 2010. godine Obiteljsko savjetovalište Caritasa Zagrebačke nadbiskupije započelo s radom, ubrzo je postalo prepoznato u stručnim i crkvenim krugovima po svom zauzetom radu i kvalitetnom pristupu klijentima.

Zaposlenici i volonteri savjetovališta svakodnevno održavaju besplatne individualne, partnerske, obiteljske i grupne tretmane, a u proteklih sedam godina pružena je pomoć za više od 2 tisuće klijenata te odrađeno više od 7 tisuća tretmana.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije