Pomoć stradalima u potresu, obnovi Zagrebačke katedrale, crkava i drugih crkvenih zgrada na području Zagrebačke nadbiskupije

U potresu koji je u nedjelju 22. ožujka pogodio Zagreb i okolicu stradale su mnoge obiteljske kuće i stanovi, a stradala je i Zagrebačka katedrala, kao i mnoge crkve i crkveni objekti na području Zagrebačke nadbiskupije.
Procjene šteta govore o velikom broju obiteljskih kuća i stanova u kojima više nije moguće živjeti, a neki će se stambeni objekti morati i srušiti.

Kako bi se pomoglo stradalima u potresu čije su kuće i stanovi oštećeni, Caritas Zagrebačke nadbiskupije pokrenuo je akciju te pozivamo sve koji žele pomoći da to učine uplatom na račun Caritasa Zagrebačke nadbiskupije.

Kad je riječ o Zagrebačkoj katedrali (vidi: Detaljno izvješće o oštećenjima Zagrebačke katedrale), crkvama i drugim crkvenim objektima Zagrebačke nadbiskupije oštećenima u potresu, prve procjene govore o velikim oštećenjima koja će iziskivati dugotrajnu obnovu i znatna financijska sredstva.

U tom smislu, Zagrebačka nadbiskupija zahvaljuje svima koji su već izrazili spremnost pomoći svojim donacijama te objavljujemo podatke o brojevima računa za donacije:

PODACI ZA UPLATU POMOĆI STRADALIMA U POTRESU:
Caritas Zagrebačke nadbiskupije, Kaptol 31, Zagreb
Privredna banka Zagreb
Broj računa – IBAN: HR1423400091110343166
Poziv na broj: 01700
Za uplate iz inozemstva – SWIFT/BIC: PBZG HR2X
Svrha uplate: Prilog za potresom narušeni Dom za djecu u Vugrovcu i stradale obitelji
Donacije je moguće uplatiti i online: czn.hr/donacije-online

PODACI ZA UPLATU DONACIJA ZA OBNOVU ZAGREBAČKE KATEDRALE:
Zagrebačka nadbiskupija, Odbor za obnovu katedrale, Kaptol 31, Zagreb
Privredna banka Zagreb
Broj računa – IBAN: HR4723400091110099490
Za uplate iz inozemstva –  SWIFT/BIC: PBZGHR2X

PODACI ZA UPLATU DONACIJA ZA OBNOVU CRKAVA I DRUGIH CRKVENIH ZGRADA:
Zagrebačka nadbiskupija, Kaptol 31, Zagreb
Zagrebačka banka
Broj računa – IBAN: HR6723600001502751682
Poziv na broj: 2203-2020
Svrha uplate – Obnova crkvenih objekata nakon potresa
Za uplate iz inozemstva –  SWIFT-BIC: ZABAHR2X

Hvala svima na svakom daru!

Nadbiskupski duhovni stol