Proslava blagdana sv. Jelene Križarice

U sklopu proslave dana župe sv. Jelene Križarice i grada Zaboka održati će se duhovni program ususret blagdanu svete Jelene Križarice.

PETAK 18.05.2018.

Prvi dan duhovnog programa uoči blagdana svete Jelene Križarice održat će se u petak 18. svibnja u istoimenoj župi u Zaboku.

18.30 sati KRIŽNI PUT SVJETLA

19.00 sati sveta Misa koju predvodi vlč. Željko Horvat, župnik u župi sv. Barbare mučenice u Bedekovčini.

SUBOTA 19.05.2018.

Drugi dan duhovnog programa uoči blagdana svete Jelene Križarice održat će se u subotu 19. svibnja u istoimenoj župi u Zaboku.

18.30 sati SVIBANJSKA POBOŽNOST

19.00 sati sveta Misa koju predvodi mons. Ivan Miklenić, kanonik Prvostolnog Kaptola, arhiđakon zagorski, direktor „Glasa Koncila“.

NEDJELJA 20.05.2018.

Drugi dan duhovnog programa u jutarnjim satima misno slavlje će se održati:

10.00 sati župna sveta misa

Na trgu ispred crkve udruga “SVETA MARTA” zajedno sa svojim gostima izložiti će svoje ručne radove i različite rukotvorine iz svojih programa a  i župnik Marijan pridružiti će se ovoj akciji te će izložiti svoje slike i raspela od školjaka. Podržite rad udruga i župnika posjetom tog sajma te kupovinom ponuđenih radova.

18.30 sati svibanjska pobožnost

19.00 sati sveta Misa koju će predvoditi mons. Ivan Miklenić, kanonik Prvostolnog Kaptola, arhiđakon zagorski, direktor „Glasa Koncila“. U goste nam pristižu hodočasnike iz župe sv. Jurja kod Senja sa župnikom preč. Silvijom Milinom i dekanom senjskog dekanata.

Tom prigodom na poziv zabočkog župnika Marijana Culjaka svoje će bračne zavjete obnoviti bračni parovi koji proslavljaju svoje obljetnice.

ŽUPLJANI KOJI ŽELE OBNOVITI SVOJA ŽENIDBENA OBEĆANJA:

1. Mirko i Katarina Lihter (50)
  2. Martin i Jelka Mikulec (50)
  3. Stjepan i Marija Huić (50)
  4. Jure i Slavica Vrdoljak (50)
  5. Petar i Ana Tršinski (50)
  6. Juraj i Nevenka Herceg (50)
  7. Rudolf i Marija Tuđa (45)
  8. Zlatko i Biserka Jerneić (45)
  9. Ivan i Zdravka Vrhovec (40)
  10. Petar i Zdenka Jadek (40)
  11. Milan i Draženka Sinković (35)
  12. Branko i Katarina Tompić (30)
  13. Robert i Suzana Šamec (30)
  14. Darko i Snježana Gašpar  (25)
  15. Drago  i Snježana Brlek (20)
  16. Željko i Mirjana Fijačko (20)
  17. Danijel i Slađana Prekratić (15)
  18. Marko i Nada Bilić (10)
  19. Damir i Martina Krušlin (10)
  20. Ivan i Tamara Papišta (10)

Nakon mise uslijedit će procesija u kojoj sudjeluju vatrogasci, lovci, kuburaši, policija, limena glazba, udruga sv. Marta, te žene i muškarci u narodnim nošnjama.

Grad Zabok će tada već po tradiciji počastiti sve vjernike i građane prigodnim domjenkom na čemu im zahvaljujemo.

PONEDJELJAK 21.05.2018.

18.00 sati SVIBANJSKA POBOŽNOST

18.30 sati sveta Misa koju predvodi vlč. župnik

19.30 sati koncert Ansambla narodnih plesova i pjesama Hrvatske LADO u sportskoj dvorani

UTORAK 22.05.2018. SVETA JELENA KRIŽARICA DAN ŽUPE I GRADA

Na sam blagdan svete Jelene Križarice u župi mise su po rasporedu u 10.00 sati i 18.00 sati.

Svečano misno slavlje u Župi svete Jelene Križarice u Zaboku započeti će  u 10.00 sati u koncelebraciji s svećenicima iz Krapinskog dekanata i domaćim župnikom Marijanom Culjakom.

18.00 sati večernja sveta misa koju će predvodi vlč. župnik za sve one koji su prijepodne bili na svojim radnim mjestima ili opravdano spriječeni dolaskom na središnje misno slavlje.

19.00 sati svečana sjednica Gradskog vijeća grada u osnovnoj školi

Pripremio: Darko Fiket, župni suradnik i suradnik Tiskovnog ureda zagrebačke nadbiskupije