Proslavljen blagdan sv. Florijana u Zaboku

“Budite nositelji požrtvovnosti, dobrote, iskrenosti i povjerenja u ovom današnjem svijetu u kojemu živimo”

Središnja proslava obilježila se na sam blagdan sv. Florijana u srijedu 04. svibnja okupljanjem vatrogasaca ispred zabočkog DVD-a odakle je krenula svečana procesija uz pratnju limene glazbe DVD-a Zabok prema župnoj crkvi sv. Jelene Križarice gdje se održalo misno slavlje koje je predvodio zabočki župnik i član DVD-a Zabok Marijan Culjak.

Vatrogasci 2

U svečanim odorama zabočki su vatrogasci zahvaliti svome nebeskom zaštitniku te odali počast svim pokojnim vatrogascima kako sa našeg područja tako i cijele Hrvatske.  Župnik naglašava kako su se vatrogasci uvijek odlikovali kao ljudi poštenja i istine. Te odlike vatrogasca i vatrogastva – poručuje župnik – nosite i vi dragi prijatelji a to činite i nadalje s velikim ponosom. U tom pogledu ništa se nije promijenilo jer i danas čim se spominje riječ vatrogasac tu su i dalje prisutni atributi koji govore o požrtvovnosti, dobroti, iskrenosti, o međusobnom prijateljstvu, povjerenju pa i bratskoj ljubavi.

vatrogasci 1

Želim Vama i sebi (pošto je župnik član DVD-a Zabok) da budemo drugima primjer i ohrabrenje kako se isplati živjeti i voljeti ovo naše Zagorje gdje nas je Bog smjestio od davnina i da ako treba uložimo i najveće žrtve da sačuvamo tu svoju rodnu grudu od bilo kakovih nepogoda i katastrofa.

Nakon misnoga slavlja uslijedilo je prigodno druženje vatrogasaca i građana.

Darko Fiket župni suradnik i suradnik Tiskovnog                                                          ureda Zagrebačke Nadbiskupije