[VIDEO] Hodočašće svećenika Zagrebačke nadbiskupije u Pribić Crkveni, rodno mjesto sluge Božjega kardinala Franje Kuharića

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodio je u srijedu 2. listopada 2019. hodočašće svećenika Zagrebačke nadbiskupije u Pribić, rodnu župu sluge Božjega kardinala Franje Kuharića povodom ovogodišnje stote obljetnice njegova rođenja i krštenja.
Više od tristo hrvatskih dijecezanskih i redovničkih svećenika te bogoslova hodočastilo je u Župu svetoga Siksta pape u Pribiću Crkvenom ispred koje je otkriven i blagoslovljen brončani kip kardinala Kuharića, djelo akademskoga kipara Tomislava Kršnjavog, te kao zahvalnost Gospodinu za Kardinalov život i biskupsku službu prinijeta liturgija Srednjega časa.

“Ovdje se oblikovala Kardinalova osjetljivost za društvenu pravednost, za težnje hrvatskoga naroda prema slobodi i za izgradnju društva po mjeri Očenaša na dobrobit svakoga čovjeka.” (kardinal Josip Bozanić)

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije