Božićno pismo i raspored blagoslova obitelji 2013/14

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPE SVETE JELENE KRIŽARICE U ZABOKU, POŠTOVANI VJERNICI!

Prolaze dani neumitno i još se dobro ne okrenemo oko sebe već je jedna godina iza nas. Ova  godina koja nam, evo, izmiče bila je aktivna i plodna u životu naše župe. Godina vjere, koju smo zaključili svetkovinom Krista Kralja, omogućila nam je dublje promišljanje našeg odnosa prema Bogu i međuljudskog življenja u hodu s Kristom. Duhovne obnove za Sv. Jelenu Križaricu i za početak došašća pružile su neiscrpno obilje duhovnosti i jačanja na putovanju prema vječnosti.

Proštenja u našoj župi i hodočasća diljem domovine i šire, jačala su naše zajedništvo i međusobnu povezanost u stabilnu župnu obitelj koja je spremna nositi se sa svim izazovima današnjeg vremena. Prva pričest, Krizma, vjenčanja… također su nas uzdizala da hodimo u mladosti duha. Kateheze za odrasle, vjeronauk za djecu i mlade u školi i crkvenim prostorima pokušavaju i mladima i odraslima pokazati ispravan i jedini siguran put prema dostojanstvu čovjeka, obitelji, i društva u cjelini temeljeći poučavanje na Svetome Pismu, knjizi života. Brojni pohodi naših biskupa – pastira samo su nas učvršćivali u tim nastojanjima da se ne udaljimo od Krista koji je jedini Put Istina i Život.

Sve to djelovanje i te kako je zahtjevno i iziskuje nadljudske napore od svećenika, te ih on jedino uz nesebičnu suradnju raznih skupina angažiranih vjernika laika može i izvršiti. Na tome sam od srca zahvalan i čestitam svima koji su u protekloj godini s ljubavlju uložili sebe i svoje sposobnosti u duhovnu i materijalnu izgradnju pojedinaca i župe. Takva zauzetost često je i neprimjetna ali i nemjerljiva ljudskim mjerilima. Zato neka dobri Bog svima bude plaća i nagrada.

Radost Božića ne smiju i ne mogu potamniti mračne vijesti kojima smo neprestano izloženi. Kroz ljudsku tamu nezaustavljivo probija svijetlo betlehemske štalice iz koje se širi poruka u sva otvorena srca: „Ne bojte se, Ja sam pobijedio svijet!“

bozic-isuskrist540

Dragi vjernici, otvorite uho i srce za tu poruku i neka vas zahvati poput bujice te preplavi svojom toplinom i radošću. Želim tu poruku podijeliti sa svima vama i ovoga Božića u našoj crkvi na misnim slavljima, bez kojih je proslava Božića nezamisliva i utopijska. S iskrenom željom za susretom i u vašim domovima bit ću prisutan preko prijatelja svećenika i đakona, jer zbog veličine župe i broja obitelji koje obuhvaća, nikako nisam u mogućnosti sam pohoditi svaki dom.Ja ću nastojati kroz molitvu i blagoslov iz crkve zapaliti svjetlo nade i ljubavi pod svakim vašim borom.

Želim da vam Božić bude ispunjen nadom a Nova 2014.godina ostvarenje te nade u Kristovoj ljubavi. Vaš župnik sa suradnicima!

Raspored blagoslova obitelji 2013. godine

blagoslov

Ponedjeljak 16.12.

Vlč. Josip Komorčec – Lug između ceste i pruge do Gorupa uključivo