Vlč. Stjepan Lončar

domaci3Rođen u Zaboku 26. listopada 1959. od oca Šimuna i majke Marije. Osnovnu školu završio sam 1974. u Zaboku. Odlazim u Dječačko sjemenište na Šalati i tu maturiram 1978. Odmah nakon mature stupam u Novicijat Družbe Isusove u Splitu. Nakon dubljeg razmišljanja zaključuje da to nije njegov životni put i započinje studij teologije u Splitu. Za svećenika  zaređen 30. lipnja 1985. u splitskoj katedrali. Mlada misa bila je u Zaboku 07. srpnja 1985. Tadašnji nadbiskup dr. Frane Franić imenuje ga prvim župnikom splitske Župe Svetog Pavla na Pujankama. Tijekom petnaest godina formira župsku zajednicu i gradi Pastoralni centar. Godine 2000. imenovan sužupnikom u župi i svetištu Gospe od Otoka u Solinu. Nakon toga vraća se u Split i postajem župnik Župe Svetoga Ivana Krstitelja na Trsteniku 2002. godine. Nastavlja gradnju župne crkve i pripremam crkvu za posvetu 2005. godine. Dana 20. kolovoza 2007. imenovan  župnikom Župe Svetog Kaja, pape i mučenika, u Solinu., zatim je imenovan župnikom u Brelima te uz sve ove dužnosti djeluje i kao kapelan Policijske uprave Splitsko-dalmatinske. Od nedavno je imenovan voditeljem Hrvatske katoličke misije u Parizu.