Hodočašće u Krasno

HODOČAŠĆE U KRASNO

Župljani župe Zabok, predvođeni župnikom Marijanom Culjakom hodočastili su u svetište Majke Božje od Krasna. Tim hodočašćem i misnim slavljem koje je predvodio župnik Marijan u koncelebraciji s upraviteljem svetišta i dekanom Otočkog dekanata vlč. Nikolom Komušancem željeli smo Majci izraziti zahvalnost za sva primljena dobročinstva, milostima i zagovorima, molili za nova duhovna zvanja.

Nakon misnoga slavlja imali smo još prilike malo uživati u prekrasnim divotama Velebita te smo se uputili prema Svetom Jurju koji su neki iskoristili za kupanje a ostali za druženje i razgovor u kafićima.

Po povratku smo posjetili crkvu Hrvatskim mučenika u Udbini gdje nas je domaći župnik upoznao o samoj crkvi, njezinoj gradnji kao i cijeloj povijesti ovoga kraja.

udbina

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)