Bdjenje uoči svetkovine Velike Gospe

U petak navečer 14. kolovoza s početkom u 19 sati uoči blagdana Velike Gospe u kapeli sv. Antuna Padovanskog u Grabrovcu održati će se misa bdjenja u čast Majci Božjoj koju će predslaviti župnik Marijan Culjak.

Nakon misnog slavlja uslijediti će procesija sa upaljenim svijećama i pjevanjem marijanskih pjesama prema župnoj crkvi svete Jelene Križarice u kojoj će župnik na sve zazvati Božji blagoslov.

ODAZOVIMO SE ALI VAS molimo da POŠTUJEMO PREPORUKE i MJERE HZJZ – fizičku distancu u svim smjerovima. U prostorima gdje boravi više ljudi preporučuje se nositi maske za lice. KORISTIMO dezinfekcijska sredstva za ruke na ulazu u crkvu. BUDIMO ODGOVORNI I SAVJESNI.

VELIKA GOSPA – župa Zabok

Na samu svetkovinu, 15. kolovoza, sveta Misa je u 07.30 sati u župnoj crkvi sv. Jelene Križarice.

PROŠTENJE U KAPELI BDM NA KLUPCIMA župa Sveti Križ Začretje

11.00 h na čast BDM Euharistijsko slavlje predvodi vlč. Marijan Culjak župnik iz Zaboka, iza sv. Mise bit će blagoslov obnovljene župne kuće i okrepa za sve vjernike, župljane i hodočasnike!