Božićna poruka župnika Marijana Culjaka

„ RADUJTE SE NARODI KAD ČUJETE GLAS, DA SE ISUS PORODI U BLAŽENI ČAS “

Dragi župljani i svi ljudi dobre volje!

Blagdan Božića poziv je na radost. Već kao da čujem prigovor: „Pa čemu se možemo radovati u ovom svijetu i životu koji je pun nepravde,bolesti, patnje…“ Upravo zato taj poziv dolazi u pravi čas jer to nije od ljudi nego od Boga. Sam Bog hiti da vas spasi i zato ukrijepite koljena klecava i uspravite ruke klonule te recite preplašenim srcima: Ne bojte se, budite jaki! Tko se može radovati? Samo onaj koji svoje pouzdanje i vjeru polaže u Boga a ne u čovjeka. Samo onaj koji vjeruje da biti dobar i pošten nije znak nesposobnosti za životnu borbu nego prihvaćanje života kao dara s neba. Radovati se može i onaj koji trpi nepravdu radi kraljevstva Božjega a ne blagostanja na zemlji. Tko nam to garantira?

Onaj koji :“S NEBA SIĐE DOLJE RADI GREŠNIKA,RODI SE U ŠTALI RADI ČOVJEKA!“ Zašto je Bogu stalo do čovjeka? Zato jer je on nepopravljivi optimist koji ne gleda na padove i zastranjenja nego u svakome traži ono dobro i plemenito što je često nevidljivo ljudskom oku. On dolazi kao malo bespomoćno dijete da s nama raste kako bi mi odrastali uz njega i mijenjali svoje poglede od ljudskog prema božanskom, od vremenitog prema vječnom. Radujte se što ste Bogu toliko važni da bira slabe kako bi posramio jake, “lude“ kako bi posramio „mudre“.

Radost Božića otvara novu stranicu u našem životu.Bog ne ostavlja ovaj svijet bez nade kao gomilu očajnika nego traži odškrinuta vrata srdaca da ih ispuni milinom. Patnja, bolest, siromaštvo, smrt … samo su različiti putovi koji vode istom cilju a to je neizmjerna radost susreta u vječnosti koji se priprema upravo ovdje u ovom vremenu i prostoru. Zato neka ovaj Božić razveseli svakoga od vas istinskom radošću duha i učvrsti vašu nadu u konačnu pobjedu istine nad lažima, dobrote nad zloćom, ljubavi nad mržnjom.
 

ČESTIT BOŽIĆ svakom čovjeku koji u sebi nosi makar i malo nade u sutra, svakom nemoćnom, starom. prikovanom uz bolesničku postelju, svakom poštenom radniku, seljaku, roditelju, djetetu, mladiću i djevojci koji osjećaju potrebu za istinom, pravednošću, ljubavlju i mirom!

 Vaš Župnik sa suradnicima.

Jaslice u kapeli sv. Antuna Padovanskog u Grabrovcu

I ove godine naš župnik napisao je prigodne stihove za ove blagdanske dane pa ju možete pročitati u nastavku ovog teksta

Raspored misa za božićne blagdane

24.12. PONEDJELJAK – Adam i Eva, Badnjak

06.00 h

21.30 h večernja božićna misa kod sv. Antuna u Grabrovcu

Iza mise kuhanim vinom, čajem i fritulama časti „Sportska udruga Grabrovčani

24.00 h polnoćka ŽUPNA CRKVA

Iza polnoćke kuhanim vinom časti krčma: „Polanović“


25.12. UTORAK ROĐENJE GOSPODINA NAŠEGA ISUSA KRISTA BOŽIĆ

07.30 h

10.00 h župna misa i blagoslov djece


26.12. SRIJEDA Sveti Stjepan Prvomučenik

07.30 i 10.00 h