Božićni blagoslov obitelji 2016/17

U božićnom vremenu lijep je običaj da sveće­nici posjećuju obitelji u župi i zazivaju na njih Božji blagoslov. Zato je važno da se obitelj oku­pi na molitvu kad dođe svećenik. Blagoslov nije nešto što svećenik “obavlja sam”, nego je to stvar obitelji. Obitelj moli blagoslov. Ona se stavlja pod zaštitu Svevišnjega Boga.

Kršćansko značenje blagoslova kuća i obitelji temelji se na božićnoj istini da se Bog udomio na zemlji. Svećenik započinje molitvu blagoslova zazivom: “Mir kući ovoj i svima koji prebivaju u njoj!”. Po Božiću naši hramovi postadoše kuće, a kuće hramovi, jer se Bog okućio na zemlji da stanuje među nama, s nama i u nama. Blagoslov kuća stoga želi naglasiti da su naše kuće i stanovi obitavališta Božja i zazivaju da se Bog ne iseli iz naših domova. Pjesnik Antun Gustav Matoš je to rekao vrlo dojmljivo: “Samo onaj je čovjek, tko je živa kuća Božja”. Stoga valja blagosloviti čovjeka, obitelj, da bi on sam, njegova obitelj i njegov svijet – bili dom Božji.

Običaj je da se prilikom blagoslova obitelji daje i godišnji dobrovoljni doprinos za crkvu. Ako netko nije u situaciji da bi dao svoj dopri­nos, to nikako nije razlog da se ne primi sve­ćenik i da se ne zazove Božji blagoslov na tu obitelj. Zato otvorite vrata svoga doma Bož­jem blagoslovu i Božjoj milosti.

RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI 2016/17

Subota, 17.12.2016.

Vlč. Darko Rac – Matije Gupca od Gajeve do Vatikana i Vojni neboder uključivo, Kumrovečka, i Čokoladni neboder

Đakon Ivan Mandić – Naselje Borovčaki, Tina Ujevića, Augusta Šenoe, Nikole Tesle i Ulica Stjepana Radića

Nedjelja, 18.12.2016.

Vlč. Darko Rac – Ivane i Cvijete Huis, Ljubljanska, Tituša Brezovačkog, Bregovita, Ante Kovačića i Marije Jurić Zagorke

Đakon Ivan Mandić – Varaždinska, Štrosmajerova, Zagrebačka, Vladimira Nazora, Zagorska ulica i Gajeva.

Ponedjeljak, 19.12.2016.

p. Ferdo Posavec – Mihanovićeva i Zabočka cesta

o. Zrinko Nikolić – Jakuševec od lovačkog doma i Naselje Tomeki

Župnik – od Prosenika i do Visinskog

Vlč. Darko Rac – Repovec

Đakon Ivan Mandić – Tisanić Jarek

Vlč. Damir Ivanek – Odvojak od kapelice u Tisanić Jarku i Zabočki bregi donji i Zabočki bregi gornji

Utorak, 20.12.2016.

Đakon Ivan Mandić – Grdenci od vrha

o. Zrinko Nikolić – Naselje Tršinski

Vlč. Darko Rac – Hum od raspela prema Grdencima

p. Ferdo Posavec – Matije Gupca od Zabokya do Obrtničkog doma, Trg D.Domjanića i Đački put

Vlč. Damir Ivanek – Matije Gupca od Pavlovca do Obrtničkog doma

Župnik – Radničko naselje

Srijeda, 21.12.2016.

o. Zrinko Nikolić – Lug od Valca i Hum Lug i Gorupova zgrada

Vlč. Darko Rac – Lug od nadvožnjaka do igrališta

p. Ferdo Posavec – Pavlovec od Gjalskoga

vlč. Damir Ivanek – Pavlovec od mosta

Četvrtak, 22.12.2016.

o. Zrinko Nikolić – Hum

vlč. Damir Ivanek – Grabrovec

p. Ferdo Posavec – Grabrovec

NAPOMENA: U slučaju nekih izmjena redovito ćemo obaviještavati dan prije na zornicama.