Duhovni program ususret proslavi župne zaštitnice

U sklopu proslave dana župe sv. Jelene Križarice i grada Zaboka održati će se duhovni program ususret blagdanu svete Jelene Križarice.

PETAK 17.05.2019.

Prvi dan duhovnog programa uoči blagdana svete Jelene Križarice održat će se u petak 17. svibnja u istoimenoj župi u Zaboku.

18.30 sati POBOŽNOST SRCU ISUSOVOM

19.00 sati sveta Misa koju predvodi pater  Josip Sremić DI.

SUBOTA 18.05.2019.

Drugi dan duhovnog programa uoči blagdana svete Jelene Križarice održat će se u subotu 18. svibnja u istoimenoj župi u Zaboku.

18.30 sati POBOŽNOST BLAŽENOJ DJEVICI MARIJI
19.00 sati sveta Misa koju predvodi pater  Josip Sremić DI.

NEDJELJA 20.05.2019.

Treći dan duhovnog programa u jutarnjim satima misno slavlje će se održati:

09.00 h      EUHARISTIJSKO KLANJANJE

10.00 h      sveta misa koju će predvoditi pater  Josip Sremić DI.

Na trgu ispred crkve udruga “SVETA MARTA” zajedno sa svojim gostima izložiti će svoje ručne radove i različite rukotvorine iz svojih programa a  i župnik Marijan pridružiti će se ovoj akciji te će izložiti svoje slike i raspela od školjaka. Podržite rad udruga i župnika posjetom tog sajma te kupovinom ponuđenih radova.

17.30 sati svibanjska pobožnost

18.00 sati sveta Misa koju će predvoditi pater  Josip Sremić DI.

U goste nam pristižu hodočasnici iz župe sv. Jurja kod Senja sa župnikom preč. Silvijom Milinom, dekanom senjskog dekanata.

Tom prigodom na poziv zabočkog župnika Marijana Culjaka svoje će bračne zavjete obnoviti bračni parovi koji proslavljaju svoje obljetnice.

ŽUPLJANI KOJI ŽELE OBNOVITI SVOJA ŽENIDBENA OBEĆANJA:

1. Andrija i Agata Bedeniković (50 god)
  2. Branko i Ana Frgec (50 god)
  3. Petar i Slavica Repovečki (50 god)
  4. Ante i Ljubica Pavičić (50 god)
  5.  Ivan i Ivanka Huić (50 god)
  6. Robert i Biserka Pečnik (45 god)
  7. Ivan i Štefica Tuđa (45 god)
  8. Zvonko i Natalija Belošević (35 god)
  9.          Zdenko i Višnja Borovčak  (30 god
  10. Mario Sever i Ljiljana r. Kušan (25 god)
  11. Ivan Matešić i Suzana r. Kralj (15)

Nakon mise uslijedit će procesija u kojoj sudjeluju vatrogasci, lovci, kuburaši, policija, limena glazba, udruga sv. Marta, te žene i muškarci u narodnim nošnjama.

Grad Zabok će tada već po tradiciji počastiti sve vjernike i građane prigodnim domjenkom na čemu im zahvaljujemo.

PONEDJELJAK 20.05.2019.

18.30 sati SVIBANJSKA POBOŽNOST

19.00 sati sveta Misa koju predvodi vlč. župnik

UTORAK 21.05.2019.

18.30 sati SVIBANJSKA POBOŽNOST

19.00 sati sveta Misa koju predvodi vlč. župnik

SRIJEDA 22.05.2019. SVETA JELENA KRIŽARICA DAN ŽUPE I GRADA

Na sam blagdan svete Jelene Križarice u župi mise su po rasporedu u 10.00 sati i 18.00 sati.

Svečano misno slavlje u Župi svete Jelene Križarice u Zaboku započeti će  u 10.00 sati u koncelebraciji sa svećenicima iz Krapinskog dekanata i domaćim župnikom Marijanom Culjakom.

U 18.00 sati večernja sveta misa akoju će predvodi vlč. župnik za sve one koji su prijepodne bili na svojim radnim mjestima ili opravdano spriječeni dolaskom na središnje misno slavlje.

19.00 sati svečana sjednica Gradskog vijeća grada u osnovnoj školi.

NEDJELJA 26.05.2019.  ŠESTA VAZMENA

07.30 h jutarnja misa

10.00 h župna

19.00 h PREDSTAVLJANJE ŠESTE ZBIRKE POEZIJE I PROZE vlč. župnika

U zabočkoj Osnovnoj školi „Ksavera Šandora Đjalskog“ u nedjelju  26. svibnja 2019. godine s početkom u 19.00 sati održati će se predstavljanje šeste zbirke pjesama i proze  zabočkog župnika Marijana Culjaka pod nazivom „Noć svjetlom obasjana“

O knjizi će govoriti monsinjor Valentin Pozaić, biskup u miru, monsinjor Ivan Miklenić, prečasni Silvio Milin dekan Senjskog dekanata,  dr. Ivica Balagović te sam autor vlč. Marijan Culjak.

Nakon zbirki pjesama „Pjesmom za dušu“, „Susret s prijateljem“ , „Poziv na drugu obalu“, „Razgovor s prahom i pepelom“, i „Jadranska svitanja“ zabočki župnik Marijan Culjak priredio je novu jedinstvenu knjigu koja je objavljena u izdanju „Glasa Koncila“.

O AUTORU

Marijan Culjak rođen je 3. kolovoza 1954. godine, u Mihovljanu, gdje je završio osnovnu školu. Nadbiskupsku klasičnu gimnaziju završio je u Zagrebu 1973. Diplomirao je teologiju na Katoličkome bogoslovnom fakultetu 1980. Nakon mlade mise kratko vrijeme bio je kapelan u Orehovici, nešto duže u Zajezdi, a zatim trinaest godina župnik u Tomašici. Od 1997. župnik je u Zaboku, a obnašao je i dužnost dekana Krapinskoga dekanata.

Umjetničkim se stvaralaštvom bavi već niz godina. Prvu samostalnu izložbu likovnih radova od školjaka imao je 2005. u zabočkoj Gradskoj knjižnici, nakon čega ih slijedi još nekoliko. Samozatajan je lirik i autor brojnih pjesama. Aktivan je društveni djelatnik, član brojnih udruga i društava. Posebno je istaknut njegov angažman u Udruzi za borbu protiv raka „Zlatno srce“, Dobrovoljnomu vatrogasnom društvu Zabok, Matici hrvatskoj – Ogranku Zabok te Hrvatskoj udruzi „Muži zagorskog srca“. Za svoje dosadašnje djelovanje dobio je brojne nagrade i priznanja, među kojima i Povelju Grada Zaboka.

Pripremio: Darko Fiket, župni suradnik i suradnik Tiskovnog ureda zagrebačke nadbiskupije