Kardinal s pomoćnim zagrebačkim biskupima pridružit će se Papinoj inicijativi molitve za mir

Papa Franjo uputio je poziv svim biskupima svijeta da mu se na svetkovinu Blagovijesti – Navještenja Gospodinova, u petak, 25. ožujka 2022. godine, pridruže u molitvi u činu posvete Rusije i Ukrajine Bezgrješnom Srcu Marijinu.

U zajedništvu s papom Franjom, kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački, s pomoćnim biskupima mons. Ivanom Šaškom i mons. Mijom Gorskim, toga dana će u bazilici Uznesenja Blažene Djevice Marije, u Nacionalnom svetištu Majke Božje Bistričke, u istom duhu slaviti euharistiju s početkom u 18 sati.Župne zajednice, bilo molitvom Krunice Blažene Djevice Marije ili pobožnošću Križnoga puta, bit će dionici istoga crkvenog zajedništva toga dana u večernjim satima (uoči redovitih euharistijskih slavlja).

Vjernici se mogu pridružiti molitvenom zajedništvu, bilo u Mariji Bistrici, bilo u župnoj zajednici.
Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije