Misijska akcija „Snaga riječi koja mijenja svijet”

Nacionalna uprava Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj i ove godine, uoči Svjetskog dana misija, započet će s akcijom „Snaga riječi koja mijenja svijet” tijekom koje će prodavati misijske narukvice kako bi putem hrvatskih misionara, diljem svijeta pomogla u očuvanju djetinjstva. Narukvice u pet različitih boja, moći će se naručiti u Nacionalnom misijskom uredu i kupiti u župama diljem Hrvatske.

Svaka promjena u svijetu kreće od pojedinca, stoga je cilj ove akcije malim djelima ljubavi pomoći djeci da ostanu djeca; vratiti im vjeru, darovati ljubav, probuditi nadu, omogućiti im obrazovanje i igru – ono što svako dijete treba.

39823

Misijske narukvice predstavljaju ta djela ljubavi, odnosno probleme koje želimo pomoći riješiti.

Zelena narukvica, narukvica vjere, predstavlja gladnu djecu diljem svijeta; crvena narukvica ljubavi – djecu bez roditelja; žuta narukvica nade – bolesnu djecu; plava narukvica je narukvica znanja;
bijela narukvica igre predstavlja svu djecu koja su prisiljena raditi ili ratovati kako bi preživjela.

Uz to, Nacionalna uprava, želeći približiti slijepim i slabovidnim osobama misijsko djelovanje, ove godine odlučila je natpise na narukvicama napisati i na brailleovom pismu.

Misijske narukvice mogu se naručiti u Nacionalnom misijskom uredu, Ksaverska cesta 12a, te putem telefona 01/5635 055, elektroničke pošte missio.croatia@misije.hr ili u inboxu službene Facebook stranice.