Održan treći sastanak Povjerenstva za Treće tematsko područje

U petak, 28. travnja 2017. u 8.15 sati, u prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije održan je treći sastanak Povjerenstva za treće tematsko područje Crkva zagrebačka u zajedništvu svoga poziva i poslanja.

Na sastanku su sudjelovali svi članovi Povjerenstva: mons. dr. Stjepan Kožul, voditelj, preč. mr. Marko Kovač, preč. fra Branko Lipša, OFMCap., preč. Mario Migles i Nikolina Bizečki. Sastanku je nazočio i tajnik Sinode vlč. dr. Denis Barić.

Članovi Povjerenstva na sastanku su predstavili rezultate individualnoga rada s obzirom na dogovor s prošloga sastanka Povjerenstva te pristupili oblikovanju pojedinih prijedloga (propositiones) s obzirom na pojedine teme unutar navedenoga  tematskog područja: Obilježja i posebnosti Zagrebačke nadbiskupije, Župa, Obitelj – »kućna Crkva«, Zaređeni službenici, Posvećeni život, Vjernici laici.

Sastanak je završen u 11.15 sati. Sljedeći sastanak Povjerenstva dogovoren je za 3. svibnja 2017.

Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupij