Održana osma sjednica Predsjedništva Sinode

U prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije, pod predsjedanjem zagrebačkoga nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića, u petak 10. studenoga 2017., održana je osma sjednica Predsjedništva Sinode. Na sjednici su sudjelovali svi članovi Predsjedništva.
Nakon molitve za Sinodu i pozdravnih riječi kardinala Josipa Bozanića, pročitan je zapisnik sa sedme sjednice Predsjedništva koji je potom jednoglasno prihvaćen.

Na sjednici su, između ostaloga, razmotrena najvažnija pitanja vezana uz četvrto sinodsko zasjedanje Crkva zagrebačka u hrvatskome društvu, koje će biti održano 24. i 25. studenoga 2017. U tom smislu, dogovoren je Dnevni red sinodskoga zasjedanja te su predstavljene upute vezane uz pojedina organizacijska pitanja tijekom održavanja Četvrtoga sinodskog zasjedanja.

Radni dio sjednice Predsjedništva Sinode završen je u 12.00 sati.

Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije