Poziv na molitvu s papom Franjom zagrebačkog nadbiskupa kardinala Bozanića

POZIV NA MOLITVU S PAPOM FRANJOM

Dekret Apostolske pokorničarnice o davanjuposebnih oprosta vjernicima u sadašnjim okolnostima pandemije
Draga braćo i sestre u Kristu!

Nakon što smo na svetkovinu Blagovijesti, 25. ožujka 2020. godine, zajedno sudjelovali u molitvi Očenaša na inicijativu pape Franje u borbi protiv pandemije virusa, pozivam vas da se istom spremnošću u duhu i molitvi priključimo papi Franji i sutra, u petak, 27. ožujka 2020. godine u 18 sati.

Papa Franjo će na Trgu svetog Petra u Rimu predvoditi molitvu s Euharistijskim klanjanjem na kraju kojega će podijeliti blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom Urbi et Orbi (Gradu i Svijetu). Svi oni koji će tu molitvu pratiti uživo preko medija društvenih priopćavanja (televizija, radio, internet) mogu dobiti potpuni oprost koji se može namijeniti za sebe ili za jednog pokojnika.

Potpuni oprost nije zamjena za sakrament ispovijedi. Potpuni oprost je duhovno oslobođenje od posljedica grijeha koje je netko učinio. Potpuni oprost je dakle blago iz duhovne riznice koje Crkva ima, dijeli i primjenjuje kao duhovnu pomoć vjernicima.

Uvjet za dobivanje ovog potpunog oprosta je praćenje uživo molitve s Trga svetog Petra u Rimu, odreknuće i kajanje zbog počinjenih grijeha te odluka o pristupanju sakramentu ispovijedi i primanju pričesti čim to prilike budu dopustile.

Sve vas od srca pozivam da sudjelujete u ovom molitvenom trenutku sa Svetim Ocem i cijelom Crkvom kako bismo se i u ovim izazovnim vremenima preporučili Bogu bogatom milosrđem u pripremi slavlja Vazma i pobjede Uskrslog Krista.

U molitvi s vama sve vas u Gospodinu pozdravljam.
Vaš nadbiskup,       Josip kard. Bozanić, v.r.
U Zagrebu, 26. ožujka 2020. godine

Prijenos uživo u 18 sati će se, između ostalih, moći gledati ili slušati na Prvom programu Hrvatske radiotelevizije (HRT 1), Hrvatskom katoličkom radiju (HKR) te Laudato televiziji (Laudato TV).
Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupij