Prikupljanje milodara za ukrajinski narod u župama Zagrebačke nadbiskupije

Sveti Otac papa Franjo na Bijelu nedjelju, 3. travnja 2016. godine uputio je apel za Ukrajinu te odlučio pozvati katolike na humanitarnu podršku ukrajinskom narodu.

Stoga je odredio posebno prikupljanje milodara u svim katoličkim crkvama Europe u nedjelju, 24. travnja 2016. godine i pozvao vjernike da se velikodušno odazovu toj inicijativi.

Akciji prikupljanja milodara za pomoć ukrajinskom narodu uključit će se i župe Zagrebačke nadbiskupije, a kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački u svom je pismu župnicima istaknuo da Papa tom gestom djelotvorne ljubavi želi izraziti osobnu blizinu i solidarnost čitave Crkve s ukrajinskim narodom, te podsjetio kako je hrvatskom narodu poznato iskustvo potrebe i ostvarenja solidarnosti u teškim trenucima rata.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije