Proslava sv. Vida u župi Sveti Križ Začretje

Blagdan svetoga Vida 15. lipnja, bit će svečano proslavljen u župi Sveti Križ Začretje u kapeli sv. Vida u Komoru Začretskom  misnim slavljem u 20 sati nakon koje će uslijediti procesija sa svijećama.

Proslava će se nastaviti po tradiciji dvije nedjelje zaredom.

21. lipnja misnim slavljima u 9  h te u 11 sati koju će predslaviti preč. Josip Ban, župnik u Orehovici.

28. lipnja misnim slavljima u 9  h te u 11 sati koju će predslaviti preč. Stjepan Prugovečki, župnik u Mihovljanu.

Pod svetim Misama biti će prilika za  ispovijed i molitvu zagovora svetomu Vidu.

Nakon svih svetih misa za sve hodočasnike biti će pripremljena okrjepa zahvaljujući marljivim rukama župljanki i župljana ove župe.

Kapela Svetog Vida u Komoru je gotskog stila. Prvi se put spominje u popisu iz 1334. godine, a na istom mjestu je oko 1630. podignuta današnja kapela. Glavni je oltar posvećen svetom Vidu iz 1718. godine. Od 2000. do danas je potpuno obnovljena.

Darko Fiket,  župni suradnik i suradnik Tiskovnog ureda Zagrebačke Nadbiskupije