Proslavljena svetkovina Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije i deseta obljetnica ređenja trajnih đakona

Svetkovina Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije, župni blagdan istoimene župe u Soblincu, proslavljena je svečanim misnim slavljem. Svetu Misu predvodio je vlč. Milan Dančuo, povjerenik za trajnu formaciju đakona. Na ovome misnom slavlju trajni đakoni su, uz prisutnost svojih obitelji, proslavili i svoju desetu obljetnicu ređenja. Đakon Stanko Mikulić je, propovijedajući, naglasio ulogu Majke Marije u Božjem planu i njezinu spremnost prihvaćanju Božje volje i njegova nauma.

Proslavi svetkovine prethodila je trodnevna duhovna priprava. Župljane su tako za proslavu Bezgrešnog začeća Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije pripremali vlč. Ivan Grbešić, župni upravitelj župe Pohoda BDM u Sisku; vlč. Tomislav Hačko, koordinator za Trajnu formaciju svećenika i vlč. Andrija Miličević, pomoćni duhovnik Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu. Trećeg dana trodnevne priprave Bogoslužje je pratio Bogoslovski oktet, a nakon misnoga slavlja održali su i kratki koncert u kojemu su izveli tradicionalne pjesme Došašća.
Antonela Zora Rezo