Video poruka Treća vazmena nedjelja

U ovom svetom susretu slavlja spasenja Gospodin nam otkriva Pisma i lomi kruh života, daje nam Božju riječ i svoje tijelo kao hranu, a mi ga vjerom prepoznajemo kao učenici u Emausu. Jesmo li svjesni da nas Isus uvijek prati na putu života? Zapažamo li Isusa kako s nama ide nedjeljom u crkvu? Znamo li prepoznati Isusa u drugome, bratu i sestri do nas? Zar se nismo i mi prepoznali u učenicima iz Emausa? Nisu li oni slika čitavoga naroda Božjega koji se kreće prema svome cilju? Na tom putu muče ga sumnje i mnoge nejasnoće. Ali Gospodin je s njim sa svojom riječju i kruhom.

Po našim obiteljima smo imali divne primjere obiteljske molitve i okupljanja. Gospodin je prisutan u Riječi i nastavlja hraniti one koji tu Riječ čitaju, meditiraju, slušaju i gledaju.