[VIDEO] Velika subota u Župi sv. Jelene Križarice

Današnje bdjenje je majka svih bdienja i središnje slavlje čitave liturgijske godine. Ova je noć najsvetija od svih noći jer ona s Kristom prelazi u vječni Dan. Ovdje se noćas očituje Božje spasenjsko djelovanje kroz povijest. Onaj koji je stvorio svijet, noćas u Kristovu uskrisenju daruje oslobođenje. Noćas sve stvorenje doživljava svoju preobrazbu – neka stvarnost ove uskrsne noći postane i stvarnost našega života. Dijelovi današnjeg slavlja su: Služba svjetla i hvalospjev uskrsnoj svijeći, služba Riječi Božje, Krsna služba i euharistijska služba, rekli su iz Župe sv. Jelene Križarice.

U nastavku pogledajte bdjenje koje je Župi sv. Jelene Križarice držao je pater Josip Sremić uz župnika Marijana Culjaka.