ZAVJETNO HODOČAŠĆE NA MARIJU BISTRICU 5. KOLOVOZA 2018.

 
Sudjeluju: NARODNE NOŠNJE, BICIKLISTI, PJEŠACI, HODOČASNICI, UDRUGE, MINISTRANTI….

RASPORED:
– Blagoslov pješaka u ponoć u župnoj crkvi
– Biciklisti u 4.00 sati ispred crkve
– Autobus polazi u 5.00 sati ispred crkve

NEDJELJNA MISA U ŽUPNOJ CRKVI U 10.00 sati

 

PROGRAM NA MARIJI BISTRICI

– 6.00 sati procesija od Ave Marije prema kalvariji, pobožnost Križnog puta u zajedništvu s župom Sveti Križ Začretje, svečani ulazak u svetište (crkvu), sudjeluju narodne nošnje, ministranti, limena glazba
– Ispovijed, slobodno vrijeme za molitvu
– 11.00 sati Sv. Misa
– 14.00 sati Euharistijsko klanjanje
– 14.30 sati oproštaj u crkvi i nakon toga povratak kući s autobusom i ostalim prijevoznim sredstvima

Molim ministrantice i ministrante da si ponesu ministrantska odijela da mogu biti obučeni za vrijeme križnoga puta i mise na Mariji Bistrici. Ako ima žena i muževa koji se ne stide naše zagorske narodne nošnje neka je ponesu za pobožnost Križnoga puta, svečanu procesiju i misno slavlje na Mariji Bistrici.