15. Betlehem Orehovečki

Najimpresivniji doživljaj rođenja djeteta u Betlehemu već godinama,  uoči Božića uprizorenjem živih jaslica organizira Udruga angeljeki, sa željom da sačuvaju istinsku zagorsku božićnu priču.  Uz udrugu Angeljeki, u cijeli projekt uključena je i osnovna škola Stjepana Radića iz Brestovca Orehovičkog, te brojne udruge i pojedinci iz srca Zagorja.

U petak 23. prosinca otvara se Betlehem Orehovički u perivoju sv. Leopolda ispred istoimene crkve u Orehovici. Angeljeki, u suradnji s drugim udrugama, tradicionalno, 15. put prikazuju scenski prikaz živih jaslica.

Osim toga, 6. siječnja 2016. u podrumu škole u Orehovici održati će se Večer poezije s Vladimirom Šenjugom.

8. siječnja se u OŠ Stjepana Radića u Brestovcu Orehovečkom otvara 10. županijska izložba zagorskih jaslica i angeljeka.

Betlehem Orehovički, tradicionalno završava 17. Saborom angeljeka i prijatelja, te promocijom16. broja  lista “Angeljek” koja će se održati 13. siječnja 2017. s početkom u 18 sati u OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovički.