Dani kruha i zahvalnosti

Učenici razredne nastave OŠ Ksavera Šandora Gjalskog Zabok sa svojim učiteljicama i vjeroučiteljima svečano su obilježili Dane kruha i zahvalnosti u župnoj crkvi.

U crkvi Svete Jelene Križarice dočekao nas je župnik Branko Risek.

Zajedno smo otpjevali pjesme Isuse, volim te i Tko stvori.

Prigodnim recitacijama i izrekama o kruhu učenici su nas podsjetili o važnosti kruha.

Ne preziri kruh da jednoga dana ne bi skupljao mrvice.

Nema kruha bez motike.

Sve što dajemo drugima, dajemo samima sebi.

Kruh nas poziva na darivanje.

Najslađe su kriške koje s nekim dijelimo.

Najveći je blagoslov kada kruh srcem dajemo onima koji ga nemaju.

Kruh je blagoslov stola.

Kruh je dobar. Budimo i mi dobri kao kruh prema svima oko nas.

Župnik je zatim s učenicima razgovarao o važnosti kruha i hrane, o potrebi dijeljenja, nesebičnosti, o Božjoj dobroti i Božjem stvaranju te o našoj zahvalnosti prema Bogu Stvoritelju, Isusu i našim bližnjima.

Zajedno smo izmolili Oče naš s posebnim naglaskom na zazivu: „Kruh naš svagdanji daj nam danas.“ Župnik je blagoslovio sve nas okupljene, kao i kruh, peciva i kolače koje su učenici donijeli u crkvu.

Nakon blagoslova učenici su s užitkom i radošću međusobno podijelili i blagovali svoja peciva, kolače, kiflice, prutiće, slance, kao i lijepe pogače koje nam je darovala Pekarnica Zaboky.

Ksenija Miškulin, vjeroučiteljica