Humanitarne izložbe župnika Marijana i župljanina Luke

Zabočki župnik Marijan Culjak i umjetnik klesar Luka Valec ove su nedjelje na Trgu sv. Jelene Križarice  izložili svoje radove pred crkvom.

Sav prikupljeni novac od prodaje ukupno 5.500, 00 kuna koja  će se donirati Osnovnoj školi „Ksavera Šandora Gjalskoga“  u Zaboku kako bi se pomoglo roditeljima slabijeg imovinskog statusa za nabavku svega potrebitog školskog  pribora i knjiga u ovoj započetoj školskoj izazovnoj godini.

Hvala svima koji ste kupili slike, križeve i isklesane radove duhovne tematike te time omogućili i pomogli onima kojima je to potrebito u ovim teškim vremenima.

Ovo nije prvi puta da je župnik organizira ovakvu akciju s humanitarnim ciljem za potrebite na čemu mu u ime župnog Caritasa od srca zahvaljujemo.

Tekst: Darko Fiket, župni suradnik župe Zabok i suradnik Tiskovnog ureda Zagrebačke Nadbiskupije