Martin Fiket naš sjemeništarac

U petak, 1.rujna 2017. naš župljanin, Martin Fiket stupio je u zajednicu sjemeništaraca zajedno sa još sedmoricom dječaka.

Nakon što su se smjestili u svoje sobe, zajedno sa svojim roditeljima i svima prisutnima, sjemeništarci su prisustvovali slavlju euharistije u kripti sv. Antuna Padovanskog. U homiliji rektor Matija Pavlakovic na poseban način obratio se sjemeništarcima. Prozvao ih je blaženstvima sjemeništa. Osam blaženstava koja su pozvana slijediti tri temeljne vrijednosti sjemenišne zajednice: molitvu, služenje u ljubavi i radost.

Zahvalio je svima koji su dječacima bili potpora u njihovu pozivu,a na poseban način roditeljima.Sjemeništarcima je zaželio dobrodošlicu u novu obitelj.

Nakon euharistije uslijedila je zajednička večera te sastanak za roditelje i sjemeništarce.
Našem Martinu želimo obilje Božjeg blagoslova i sreću u školovanju, a sve vas pozivamo da uključite njega i sve ostale sjemeništarce u svoje molitve.

Tea Cujzek, vjeroučitelj i župni kateheta