Molitveno bdjenje uoči prve nedjelje došašća

U predvečerje Prve nedjelje došašća, u subotu 02. prosinca župljani Župe sv. Jelene Križarice u Zaboku, prvopričesnici i krizmanici kao i njihovi roditelji, okupili su se u crkvi kako bi zapalili prvu svijeću na adventskom vijencu. Uz pjevanje adventskih pjesama, čitanje Božje riječi i molitve vjernika, upaljena je svijeća, a obred paljenja svijeće vodio je župnik Marijan Culjak.

Paleći prvu adventsku svijeću molili smo za naše obitelji i domovinu kao i cijeli svijet.  Svijeću je zapalio Luka Valec.  Župnik je u kratkom nagovoru istaknuo važnost i smisao došašća kao i samih Zornica završivši molitvom: “Neka se po Božjem zagovoru dogodi i naše duhovno rođenje i preporođenje kojega trebamo i za kojim čeznemo”.

Susret je zaključen adventskim pjesmama u izvođenju zbora mladih naše župe .