Održana druga sjednica Predsjedništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije

Pod predsjedanjem zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića, u ponedjeljak, 9. siječnja 2017. godine održana je u prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije druga sjednica Predsjedništva Sinode.
 
Na sjednici su sudjelovali članovi Predsjedništva Sinode: kardinal Josip Bozanić, pomoćni zagrebački biskupi mons. Valentin Pozaić, mons. Ivan Šaško i mons. Mijo Gorski, prof. dr. s. Valentina Mandarić, voditeljica tematskog područja „Crkva zagrebačka u djelu evangelizacije“, prof. dr. fra Ante Crnčević, voditelj tematskog područja „Crkva zagrebačka u slavljenju Kristova otajstva“, dr. Stjepan Kožul, voditelj tematskog područja „Crkva zagrebačka u zajedništvu svoga poziva i poslanja“, prof. dr. Stjepan Baloban, voditelj tematskog područja „Crkva zagrebačka u hrvatskom društvu“, moderator Nadbiskupskog duhovnog stola i biskupski vikar za laike preč. Marko Kovač, vlč. Borna Puškarić, pročelnik Tiskovnog ureda Zagrebačke nadbiskupije i predsjednik Odbora za odnose s javnošću Sinode, te tajnik Sinode dr. Denis Barić.


 
Nakon kratkog osvrta na proteklo Prvo zasjedanje Sinode, na sjednici su razmotrena pitanja vezana uz Drugo zasjedanje Sinode koje će se održati 24. i 25. veljače 2017. godine na temu „Crkva zagrebačka u slavljenju Kristova otajstva“.


 
Predsjedništvo Druge Sinode Zagrebačke nadbiskupije najviše je tijelo Sinode. Zadaća Predsjedništva je predlagati Radni dokument Sinode za raspravu i tekstove za glasovanje, planirati i usmjeravati odvijanje sinodskih zasjedanja, jamčiti odvijanje sinodskih zasjedanja u skladu s Pravilnikom Sinode i kanonskim propisima, te koordinirati rad svih sinodskih tijela.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije