Ove nedjelje tradicionalno Dekanatsko hodočašće vjernika Krapinskog dekanata Majci Božjoj Jeruzalemskoj na Trškom Vrhu.

Već nekoliko godina za redom prve nedjelje u mjesecu srpnju svećenici Krapinskog dekanata predvođeni dekanom Krapinskog dekanata organiziraju hodočašće župa toga dekanata Majci Božjoj Jeruzalemskoj na Trškom Vrhu. Tako će biti i ove godine 5. srpnja 2020. godine.

Mise su u 7, 9 i središnje euharistijsko slavlje u 11 sati. Prije glavne mise u cintoru s početkom u 10.30 sati uslijedit će pobožnost Križnoga puta, a ujedno će vjernici imati priliku za sv. Ispovijed.

Sv. Misu u 11. u zajedništvu svećenika Krapinskog dekanata, predslavit će i propovijedati preč. Dekan Vladimir Drnetić, novoizabrani dekan i župnik župe Uzvišenja Svetog Križa u Svetom Križu Začretju  Na zajedništvo misnoga slavlja pozvani su svi vjernici Krapinskog dekanata, ali i šireg područja.

Darko Fiket
župni suradnik i suradnik Tiskovnog ureda Zagrebačke Nadbiskupije