„Peto dijete“: Zagrebačka nadbiskupija u 2017. godini darovala 249 tisuća kuna mnogobrojnim obiteljima

(Kardinal Bozanić u Župi bl. Alojzija Stepinca u Velikoj Gorici krsti Katarinu, šesto dijete u obitelji Ivana i Klaudije Kardum, 24. svibnja 2015. godine.)

Tradicija koja traje od 2001. godine, kada je zagrebački nadbiskup Josip Bozanić u svojoj božićnoj poruci istaknuo da će biskupi zagrebačke Crkve, u cilju da i na vanjski način podrže i ohrabre obitelji s brojnijom djecom, nastojati osobno krstiti svako peto dijete u obiteljima naše Nadbiskupije, obilježena je i u protekloj, 2017. godini.

U 2017. godini u Zagrebačkoj nadbiskupiji po preporuci župnika iz 59 župa kršteno je 83 djece iz brojnih obitelji:

56 krštenja 5. djeteta,
17 krštenja 6. djeteta,
7 krštenja 7. djeteta,
2 krštenja 8. djeteta,
1 krštenje 12. djeteta u obitelji.

Prigodom krštenja, koje redovito čini biskup ili delegat Nadbiskupskog duhovnog stola, Zagrebačka nadbiskupija daruje obitelji svakoga djeteta 3 000 kuna i Bibliju.

Ukupno je tako u 2017. godini Zagrebačka nadbiskupija darovala 249 000 kuna kao pomoć mnogobrojnim obiteljima.

Ne smijemo previdjeti obitelji koje prepoznaju najveće bogatstvo u djeci kojom ih je Bog obdario – poručio je kardinal Bozanić u ovogodišnjoj božićnoj poruci.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije