Proslavljen blagdan sv. Nikole biskupa zaštitnika župe Krapina i Policijske kapelanije Krapinsko-zagorske uprave

U Krapini svečanim misnim slavljem proslavljena je svetkovina sv. Nikole biskupa, nebeskog zaštitnika Krapinske župe, župne crkve u Krapini, Grada Krapine,  te Policijske kapelanije Krapinsko-zagorske uprave. Misno slavlje u koncelebraciji svećenika iz Krapinskog dekanata i policijskog kapelana Zrinka Nikolića predvodio je preč. Damjan Koren, svećenik varaždinske biskupije, kanonik Zbornog kaptola, predstojnik Katehetskog ureda i ravnatelj Duhovnog centra na Veternici.

U svojoj homiliji je naglasio kako Gospodin poziva svakoga na svetost. Nitko nije izuzet. Nije pozvao samo neke. Često mislimo: to je samo za „odabrane“, ja nisam dostojan. Tko sam ja da bi bio svet? Kako da se ja, jadni grešnik posvetim? Pa to je meni nemoguće! To je milost samo za odabrano društvo, kao što je današnji svetac sv. Nikola  vaš zaštitnik.

Sveci su bili obični ljudi koji su slušali Božju Riječ i po njoj živjeli. Toliko sveci su nam pokazali da svaki svetac ima svoju prošlost i svaki grešnik ima budućnost, te da se nitko ne rađa kao svetac, nego se svecem treba postati. Sveci su ljudi koji žive i ljube. Ljube Boga iznad svega i druge poradi Boga. Svetost se čak ne opire niti našim svakidašnjim obavezama. Čak, štoviše, svetost nas tjera da svoje obaveze izvršavamo odgovorno i s ljubavlju. Svatko se od nas posvećuje u svom staležu, narodu, svatko u svom znanju.

Bog poziva na svetost mene i tebe, ovdje i sada. Hoćemo li biti sveti, hoćemo li se odazvati tom pozivu to ovisi samo o nama! Ovdje i sada moramo donijeti odluku. Moramo se odlučiti ZA Krista ili protiv. Usudimo se odgovoriti Gospodinu na poziv i biti oni koji će biti nositelji mira i ljubavi u svojim obiteljima. – zaključuje homiliji preč. Damjan.

Na kraju domaćin susreta župnik vlč. Tomica Šestak zahvalio je svima, ponajprije Bogu i svetom Nikoli na prekrasnom danu, zatim propovjedniku na nadahnutim riječima, kolegama braći svećenicima, čitačima, pjevačima, kao i svim ostalim suradnicima te na kraju svima okupljenima na današnjem slavlju.

Misi su, uz brojne župljane nazočili krapinski gradonačelnik Zoran Gregurović sa suradnicima, mnogobrojni gosti i uzvanici te načelnici i djelatnici policijskih postaja PU Krapinsko-zagorske.

Na kraju svete mise p. Zrinko zahvalio se svima koji su sudjelovali u proslavi zaštitnika kapelanije, posebno se zahvalio svim policajcima na svemu što rade i čine za dobrobit građana.

Darko Fiket, župni suradnik i suradnik Tiskovnog ureda Zagrebačke Nadbiskupije