Svećenici Krapinskog dekanata u Emausu

U srijedu 12. travnja svećenici Krapinskog dekanata organizirano su posjetili Dugoreško-mrežnički dekanat. Krenuli su iz Zaboka gdje ih je dočekao župnik Branko Risek. Nakon toga su se uputili prema prvoj postaji putovanja župi Ladvednjak gdje ih je dočekao vlč. Tomislav Krajačić, inače rodom iz Zaboka uputivši im srdačne riječi dobrodošlice.

Nakon toga krenuli su obilazak župe i tog kraja pa su se zaustavili u filijalama Martinščak i Sv. Jeleni – Mrežnički Novaki te se uputili u Barilovićki Leskovac. Uslijedio je ručak u župi sv. Petar Mrežnički nakon kojeg su se svećenici uputili prema Novigradu na Dobri.

Bila je to prilika za još dublje povezivanje i razmjenjivanje iskustava u pastoralnim izazovima današnjeg vremena – istaknuli su sami svećenici.