Započelo Hodočašće svećenika Zagrebačke nadbiskupije u Pribić

Današnje Hodočašće svećenika Zagrebačke nadbiskupije povodom stote obljetnice rođenja sluge Božjega kardinala Franje Kuharića u njegovu rodnu Župu svetoga Siksta pape u Pribiću Crkvenom započelo je svečanom procesijom više od 200 biskupskih i redovničkih svećenika, bogoslova i predstavnika Zagrebačke nadbiskupije do Crkve svetoga Siksta pape. Hodoćašće predvode zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić te zagrebački pomoćni biskupi mons. Ivan Šaško i mons. Mijo Gorski.

Hodočašće će se nastaviti slavljem, tijekom kojeg će najprije biti otkriven brončani kip kardinala Kuharića, a zatim će sudionici hodočašća zahvalnost Gospodinu za Kardinalov život i biskupsku službu zajednički prinijeti liturgijom Srednjega časa i blagoslovom kipa. Obred proslave, svečanoga otkrivanja i blagoslova spomen obilježja predvodit će kardinal Josip Bozanić.

Prije samog svečanoga otkrivanja i blagoslova spomen obilježja, pobožnost Krunice Blažene Djevice Marije od 10 sati u župnoj su crkvi predmolili bogoslovi.

Budući da se 15. travnja ove godine navršilo stotinu godina od rođenja Franje Kuharića, čitava je godina u njegovoj rodnoj župi proglašena godinom kardinala Kuharića njemu u čast.
Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije