Najava hodočašća na Mariju Bistricu

ZAVJETNO HODOĈAŠĆE NA MARIJU BISTRICU 5. KOLOVOZA 2016.

Sudjeluju: NARODNE NOŠNJE, BICIKLISTI, PJEŠACI, HODOČASNICI, UDRUGE, MINISTRANTI….

RASPORED:

– Blagoslov pješaka u ponoć (04. na 05. kolovoza) župnoj crkvi
– Biciklisti u 4.00 sati ispred crkve (molimo da se prijavite)
– Autobus polazi u 5.00 sati ispred crkve

PROGRAM NA MARIJI BISTRICI

– 6.00 sati procesija od Ave Marije prema kalvariji, pobožnost Križnog puta u zajedništvu s župom Sveti Križ Začretje, svečani ulazak u svetište (crkvu), sudjeluju narodne nošnje, ministranti, limena glazba
– Ispovijed, slobodno vrijeme za molitvu
– 11.00 sati Sv. Misa koju predvodi
– 14.00 sati Euharistijsko klanjanje
– 15.00 sati oproštaj u crkvi
– 15.30 sati polazak s autobusom

Molim ministrantice i ministrante da si ponesu ministrantska odijela da mogu biti obučeni za vrijeme križnoga puta i mise na Mariji Bistrici. Ako ima žena i muževa koji se ne stide naše zagorske narodne nošnje neka je ponesu za pobožnost Križnoga puta, svečanu procesiju i misno slavlje na Mariji Bistrici.