Prijave za upise u Međubiskupijsko sjemenište u Zagrebu

Upisi u Međubiskupijsko sjemenište u Zagrebu bit će 31. svibnja te 1., 2., 5., 6. i 7. lipnja ove godine u prostorima Sjemeništa (Voćarska cesta 106, Zagreb).

Kandidati za upis dolaze u pratnji župnika te jednog od roditelja. Rektoru sjemeništa preč. Matiji Pavlakoviću može se unaprijed najaviti dolazak te dobiti i ostale informacije o upisu.

Za upis su potrebni izvornici školskih svjedodžbi (originali) od 5. do 8. razreda; OIB ili JMBG; vlastoručna molba (opisati zašto želim u sjemenište); preporuka župnika; krsni list; dvije fotografije; izjava roditelja kojom potvrđuju da su suglasni da njihov sin boravi u sjemeništu te da prihvaćaju pravila života i ponašanja u sjemeništu te liječnička svjedodžba ili potvrda (opće medicine) o zdravstvenom stanju koje ne priječi put prema svećeništvu.

Detaljnije informacije dostupne su na mrežnoj stranici Međubiskupijskog sjemeništa (www. sjemeniste.hr).

Međubiskupijsko sjemenište u Zagrebu