Proslava 25. godišnjice gradnje kapele u Repovcu

U subotu 27. kolovoza održati će se misno slavlje s početkom u 18:00 h, povodom 25. obljetnice izgradnje kapele svetoga Ivana Krstitelja u Repovcu, filijali župe Svete Jelene Križarice u Zaboku koje će predvoditi vlč. Damir Ivanek domaći sin svećenik i vlč. Marijan Culjak, župnik.

O kapelici: Kapelica Sv. Ivana Krstitelja nalazi se u središtu naselja Repovec. Sv. Ivan Krstitelj slavi se 24. lipnja. Mještani naselja Repovec svim snagama i žarom započeli su 1990. godine graditi kapelicu. Svesrdnu pomoć pružio im je vlč. Ivan Vnučec, tadašnji župnik koji je inače mnogo učinio u gradnji novih i u obnavljanju postojećih sakralnih objekata.

Dokumenti dokazuju da je pokojni Dragutin Tuđa dao veliki doprinos u gradnji objekta, od projektiranja do izvođenja radova. Na čelnoj strani objekta je slika Sv. Ivana Krstitelja, rad domaćeg autora g. Aleksandra Šandora Pavišića.

Prvo euharistijsko slavlje, odnosno prva sveta misa i blagoslov Kapelice obavljeno je 23. lipnja 1991.g.