Sretan Uskrs

Gledati u Raspetoga znači vjerovati u njega. Križ nije „zaštitni“ ili raspoznajni znak kršćana, nego mjesto na kojem se pročišćuje njihova vjera. Zmije koje su u pustinji ujedale Izraelce slika su grijeha koji i danas donosi smrt. Danas su ujedi drukčiji, naizgled bezazleniji, ali jednako smrtni. No, tko se u susretu s grijehom ugleda u Krista, koji je za nas uzdignut na križ, i njemu se izruči, taj će biti spašen.

Svima vama, dragi vjernici, želim da u svome životu osjetite Krista uskrsloga, moleći da blagost njegove prisutnosti ublaži boli onima koji trpe. Svima nama molim od Gospodina snažnu vjeru i neumornu ljubav, da bismo svijet ispunjali Kristom koji je uskrsnućem uklonio zadnju riječ smrti.

Čestitam vam Pobjedu radosti i života!

Vaš župnik Branko Risek i suradnici!