UPOZNAJMO DOMAĆE SINOVE SVEĆENIKE

Kršćanska zajednica, živa i dinamična, uvijek teži da njezini članovi prepoznaju svoje darove i sposobnosti te da ih, kroz životni put, otkrivaju i razvijaju kako bi  ostvarili svoj životni poziv. Otkriti Božji poziv u sebi uz pomoć roditelja, prijatelja i zajednice znači usmjeriti svoj život prema ispunjenju kroz rad kojim služimo društvu i gradimo sebe kao osobu. Ili kako to kaže Konfucije: „Ako izabereš posao koji voliš, nećeš trebati raditi ni dana u svom životu.“

Specifičan poziv u Crkvi svakako je krenuti putem svećeništva. Ponosni smo kao župa na daru svećeništva naših petero župljana koji djeluju u raznim krajevima. To su: vlč. Blaž Bartol, vlč. Stjepan Lončar, vlč. Robert Šreter i u novije doba vlč. Damir Ivanek i vlč. Tomislav Krajačić koji su proslavili svoje mlade mise i započeli svoje svečenićko poslanje.