Slavite Jahvu na harfi,

na liri od deset žica veličajte njega!

Pjesmu novu zapjevajte njemu

i glazbala skladna popratite poklicima.

(Ps 33,2-3)

Za liturgijski život jedne župne zajednice pored zborova najvažnija su glazbala – skladna glazbala, kako kaže psalmist. U crkvama se ustalilo da su to uglavnom orgulje. No, psalmist dalje kaže da glazbala skladna treba popratiti poklicima! U Zaboku se, zahvaljujući mnogobrojnim zborovima pjeva i kliče, Bogu na slavu, svaki dan! Crkveni zbor u Zaboku osnovan je 1997. godine dolaskom sadašnjeg župnika vlč. Marijana Culjaka . Od tada pa sve do danas zbor uveličava liturgijska slavlja u našoj župi. Međutim trud bi bio uzaludan da nema Zabočana koji vole pjevati i to čine od svega srca. Velikim zalaganjem Aleksandra Šandora Pavičića, entuzijasta i zaljubljenika u glazbu, i nesebičnim sviranjem orguljaša gosp. Milivoja Radoševića, vjernici župe mogu čuti svu raskoš pjevanja svakodnevno u župnoj crkvi. A koliko tek pjevača ima?! Puno, jako puno. I svakim danom ih je sve više i više… pozivamo Vas da nam se pridružite !

zbor stari