Potpuni oprost za pokojne na svetkovinu Svih Svetih i Dušnog dana

Na blagdan SVIH SVETIH i na DUŠNI DAN vjernici  mogu  u  svim  crkvama  dobiti  POTPUNI  OPROST  vremenitih kazni, koji se može namijeniti samo za pokojne.  Da bi  se  dobio  potpuni  oprost  za  jednu  osobu  potrebno  je:

  • Pohoditi crkvu u kojoj treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje
  • primiti sv. Pričest, ispovjediti se ako je potrebno
  • te izmoliti molitvu na nakanu Sv. Oca Pape (Oče naš, Vjerovanje….).

Oprost se dobiva od 31. listopada, pa do ponoći 2. studenog. Crkva je već od prvih vremena kršćanstva s velikim poštovanjem njegovala spomen mrtvih, jer je sveta i spasonosna misao moliti za mrtve kako bi im se oprostili grijesi. Naša molitva za njih može im ne samo koristiti, već i njihov zagovor učiniti uspješnim u našu korist.