Četvrto zasjedanje Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije

Četvrto zasjedanje Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije održat će se u petak i u subotu, 24. i 25. studenog 2017. godine u dvorani Vijenac Nadbiskupijskog pastoralnog instituta (Kaptol 29a) u Zagrebu.

„Crkva zagrebačka u hrvatskome društvu“ tema je četvrtog zasjedanja, a članovi Sinode raspravljat će o promicanju jedinstva među kršćanima, međureligijskom dijalogu, karitativnoj zauzetosti Crkve, socijalnoj dimenziji crkvenoga djelovanja, o kulturi, znanosti i umjetnosti u Crkvi, katoličkim odgojno-obrazovnim ustanovama te o Crkvi i medijima.

U subotu, 25. studenog predviđena je konferencija za novinare Tiskovnog ureda na kojoj će sudjelovati članovi Sinode. Konferencija će se održati u 14 sati u Branjugovoj ulici 1.

Četvrto zasjedanje Sinode završit će u subotu, 25. studenog u 17 sati.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije