Božićno pismo i raspored blagoslova obitelji 2013/14

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPE SVETE JELENE KRIŽARICE U ZABOKU, POŠTOVANI VJERNICI!

Prolaze dani neumitno i još se dobro ne okrenemo oko sebe već je jedna godina iza nas. Ova  godina koja nam, evo, izmiče bila je aktivna i plodna u životu naše župe. Godina vjere, koju smo zaključili svetkovinom Krista Kralja, omogućila nam je dublje promišljanje našeg odnosa prema Bogu i međuljudskog življenja u hodu s Kristom. Duhovne obnove za Sv. Jelenu Križaricu i za početak došašća pružile su neiscrpno obilje duhovnosti i jačanja na putovanju prema vječnosti.

Proštenja u našoj župi i hodočasća diljem domovine i šire, jačala su naše zajedništvo i međusobnu povezanost u stabilnu župnu obitelj koja je spremna nositi se sa svim izazovima današnjeg vremena. Prva pričest, Krizma, vjenčanja… također su nas uzdizala da hodimo u mladosti duha. Kateheze za odrasle, vjeronauk za djecu i mlade u školi i crkvenim prostorima pokušavaju i mladima i odraslima pokazati ispravan i jedini siguran put prema dostojanstvu čovjeka, obitelji, i društva u cjelini temeljeći poučavanje na Svetome Pismu, knjizi života. Brojni pohodi naših biskupa – pastira samo su nas učvršćivali u tim nastojanjima da se ne udaljimo od Krista koji je jedini Put Istina i Život.

Sve to djelovanje i te kako je zahtjevno i iziskuje nadljudske napore od svećenika, te ih on jedino uz nesebičnu suradnju raznih skupina angažiranih vjernika laika može i izvršiti. Na tome sam od srca zahvalan i čestitam svima koji su u protekloj godini s ljubavlju uložili sebe i svoje sposobnosti u duhovnu i materijalnu izgradnju pojedinaca i župe. Takva zauzetost često je i neprimjetna ali i nemjerljiva ljudskim mjerilima. Zato neka dobri Bog svima bude plaća i nagrada.

Radost Božića ne smiju i ne mogu potamniti mračne vijesti kojima smo neprestano izloženi. Kroz ljudsku tamu nezaustavljivo probija svijetlo betlehemske štalice iz koje se širi poruka u sva otvorena srca: „Ne bojte se, Ja sam pobijedio svijet!“

bozic-isuskrist540

Dragi vjernici, otvorite uho i srce za tu poruku i neka vas zahvati poput bujice te preplavi svojom toplinom i radošću. Želim tu poruku podijeliti sa svima vama i ovoga Božića u našoj crkvi na misnim slavljima, bez kojih je proslava Božića nezamisliva i utopijska. S iskrenom željom za susretom i u vašim domovima bit ću prisutan preko prijatelja svećenika i đakona, jer zbog veličine župe i broja obitelji koje obuhvaća, nikako nisam u mogućnosti sam pohoditi svaki dom.Ja ću nastojati kroz molitvu i blagoslov iz crkve zapaliti svjetlo nade i ljubavi pod svakim vašim borom.

Želim da vam Božić bude ispunjen nadom a Nova 2014.godina ostvarenje te nade u Kristovoj ljubavi. Vaš župnik sa suradnicima!

Raspored blagoslova obitelji 2013. godine

blagoslov

Ponedjeljak 16.12.

Vlč. Josip Komorčec – Lug između ceste i pruge do Gorupa uključivo

Vlč. Marin Drago Kozić – Hum od Grdenaca prema sredini

Đakon Josip Čulig – Hum od semafora prema sredini

Župnik – Pavlovec od kapelice do Darka Turka desna strana

Utorak 17.12.

Vlč. Josip Komorčec – Zabočki bregi gornji i Tituša Brezovačkog

Vlč. Marin Drago Kozić –  Grdenci od Huma

Đakon Josip Čulig – Grdenci od vrha

Župnik – Pavlovec Fišterov Jarek i do kraja desna strana

Srijeda: 18.12.

vlč. Marin Drago Kozić – Matije Gupca od Zabokya do Stjepana Radića bez crvene zgrade, Trg D. Domjanića i Đački put

Đakon Josip Čulig – Matije Gupca od Pavlovca do Zagorske ulice

Vlč. Josip Komorčec – Naselje Tršinski

Župnik – Pavlovec od početka do kraja lijeva strana

Četvrtak 19.12.

Đakon Josip Čulig – Naselje Tomeki i Jakuševec

vlč Marin Drago Kozić – Jakuševec od Prosenika

Vlč. Josip Komorčec – Matije Gupca od Stjepana Radića i Zagorska ulica bez Vatikana i vojnog nebodera

Akolita Matija Knok – Naselje Borovčaki, Nikole Tesle i Augusta Šenoe

Župnik – Grabrovec od raspela do kraja desna strana

Petak 20.12.

Đakon Josip Čulig  – Repovec

Vlč Marin Drago Kozić – Tisanić Jarek i Zabočki bregi donji

Vlč Josip Komorčec  – Bregovita, Ante Kovačića i Vladimira Nazora

Akolita Matija Knok – Ivane i Cvijete Huis, Zagrebačka, Varaždinska i Štosmajerova, Ljubljanska

Subota: 21.12.

Vlč. Josip Komorčec – Lug od Valca do Čučeka

đakon Josip Čulig – Lug od autoputa

Akolita Matija Knok – Zabočka cesta i Antuna Mihanovića

Ponedjeljak 23.12.

Akolita Matija Knok  – Kumrovečka, Stjepana Radića i čokoladni neboder i Tina Ujevića

Vlč Josip Komorčec – Vatikan i vojni neboder

Župnik – Prosenik

Petak: 27.12.

Akolita Matija Knok – Grabrovec od raspela

Župnik – Grabrovec od Štrucljeva

Subota: 28.12.

Akolita Matija Knok – Gajeva ulice i M. J. Zagorke

Župnik – Radničko Naselje i crvena zgrada u ulici M.Gupca

2 thoughts on “Božićno pismo i raspored blagoslova obitelji 2013/14

1. Hi there! Do you know if they make any plugins to assist
    with SEO? I’m trying to get my website to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
    If you know of any please share. Appreciate it!
    I saw similar art here: Scrapebox List

2. Wow, incredible weblog format! How long have you ever been blogging for?
    you made blogging glance easy. The full look of
    your web site is wonderful, let alone the content! You can see similar
    here e-commerce

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)