Održan formacijski susret prve skupine izvanrednih služitelja pričesti u Zagrebačkoj nadbiskupiji

Formacijski susret prve skupine izvanrednih služitelja pričesti u Zagrebačkoj nadbiskupiji održan je u srijedu, 7. lipnja 2017. u Dvorani II Nadbiskupijskoga pastoralnog instituta u Zagrebu.
Susret na temu „Nedjelja – sveobuhvatni kršćanski blagdan“ vodio je mr. sc. Milan Dančuo, nadbiskupijski povjerenik za formaciju trajnih đakona i vanjski suradnik na Katedri za liturgiku Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

On je najprije pojasnio značenje i odrednice blagdana općenito u antropološkoj i u biblijskoj dimenziji, da bi onda pomoću biblijskih tekstova ukazao na utemeljenost nedjelje kao prvotnog i temeljnog kršćanskog blagdana. Nakon toga je sudionicima susreta objasnio povijesni razvoj nedjelje kao dana odmora, te prikazao što o nedjelji govori dokument II. vatikanskog koncila Sacrosantum concilium. Svoje predavanje mr. Dančuo zaključio je iznoseći naglaske bitne za kršćansku kulturu nedjelje. Susretu su nazočila 34 izvanredna služitelja pričesti.