Održan sastanak Povjerenstva za prvo tematsko područje Sinode

Pod predsjedanjem zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića, u utorak, 10. siječnja 2017. godine u prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije održan je sastanak sinodskog Povjerenstva za tematsko područje „Crkva zagrebačka u djelu evangelizacije“ – prvo od četiri tematskih područja o kojem se raspravljalo na sinodskom zasjedanju 9. i 10. prosinca 2016. godine.

Na sastanku su sudjelovali kardinal Josip Bozanić te članovi sinodskog Povjerenstva za tematsko područje „Crkva zagrebačka u djelu evangelizacije“: prof. dr. s. Valentina Mandarić, voditeljica tematskog područja, župnik Župe bl. Alojzija Stepinca Bestovje-Novaki-Rakitje vlč. Božidar Cindori, vlč. Jakov Rađa, povjerenik za pastoral duhovnih zvanja i promotor kršćanskih poziva, vlč. Željko Faltak, koordinator Trajne formacije svećenika, gđa Ljuba Duvnjak, vjeroučiteljica u Tehničkoj školi u Zagrebu, te tajnik Sinode dr. Denis Barić.


 
Svako sinodsko povjerenstvo za tematsko područje čine: voditelj i četiri pomoćnika koje imenuje Nadbiskup. Voditelj sinodskog povjerenstva za tematsko područje ima zadaću: predstaviti tematsko područje o kojem će se raspravljati na sinodskom zasjedanju; moderirati radom sinodskog zasjedanja; dati pravo riječi prema redoslijedu prijavljenih u Tajništvu Sinode; voditi raspravu i odgovoriti, ako smatra potrebnim, na pojedina izlaganja članova Sinode; nakon rasprave pripremiti tekstove za glasovanje, te predstaviti tekstove prije glasovanja.
 
Pomoćnici u sinodskom povjerenstvu za tematsko područje u svemu pomažu voditelju sinodskog povjerenstva za tematsko područje. 

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije