Održan sastanak Povjerenstva za treće tematsko područje

U četvrtak, 30. ožujka 2017. u 9 sati, u prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije održan je sastanak članova Povjerenstva za treće tematsko područje Crkva zagrebačka u zajedništvu svoga poziva i poslanja.

Na sastanku su uz tajnika Sinode dr. Denisa Barića sudjelovali voditelj Povjerenstva mons. dr. Stjepan Kožul te članovi Povjerenstva: preč. mr. Marko Kovač, preč. fra Branko Lipša, OFMCap., preč. Mario Migles i gđa Nikolina Bizečki.

Nakon uvodne molitve za Sinodu i pozdravnih riječi voditelja Povjerenstva, ukratko su predstavljeni članovi Povjerenstva, a voditelj je na temelju Pravilnika Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije ukazao na najvažnije zadaće koje Povjerenstvo ima tijekom Trećega sinodskog zasjedanja.

Osim organizacijskih pitanja vezanih uz Treće sinodsko zasjedanje, članovi Povjerenstva razmotrili su zadaće koje im predstoje po završetku sinodskoga zasjedanja, tj. oblikovanje prijedloga na temelju svih intervenata članova Sinode koji će biti izrečeni u sinodskoj dvorani tijekom Trećega sinodskog zasjedanja.

Sastanak je završen u 10 sati.
 

Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije