Održana četvrta sjednica Predsjedništva Sinode

U prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije, pod predsjedanjem pomoćnih biskupa zagrebačkih mons. Valentina Pozaića i mons. Ivana Šaška, u utorak 21. veljače 2017., održana je četvrta sjednica Predsjedništva Sinode.
             
U prvome dijelu sjednice prihvaćen je konačni tekst prijedloga (propozicija) koje je na temelju intervenata članova Sinode vezanih uz temu prvoga sinodskog zasjedanja, pripremilo Povjerenstvo za tematsko područje Crkva zagrebačka u djelu evangelizacije.


Članovi Sinode o prijedlozima će glasovati drugoga dana Drugoga sinodskog zasjedanja.

Zatim su članovi Predsjedništva razmotrili pojedina organizacijska pitanja vezana uz Dnevni red Drugoga sinodskog zasjedanja koje će biti održano 24. i 25. veljače 2017. na temu Crkva zagrebačka u slavljenju Kristova otajstva.

Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije