Održana prva sjednica Radne skupine za izradu Završnoga dokumenta Sinode

Pod predsjedanjem zagrebačkoga nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića, u ponedjeljak, 11. lipnja 2018., u prostorijama Tajništva Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije, održana je prva sjednica Radne skupine za izradu Završnoga dokumenta Sinode.

Na sjednici su sudjelovali svi članovi Radne skupine: mons. dr. Ivan Šaško, delegirani predsjednik, mons. Mijo Gorski, mons. dr. Stjepan Kožul, mons. dr. Stjepan Baloban, dr. Blaženka s. Valentina Mandarić, dr. Ante Crnčević, OFM, preč. mr. Marko Kovač i preč. dr. Denis Barić.
           
Nakon pozdravnih riječi kardinala Josipa Bozanića i molitve za Sinodu, pročitan je zapisnik s jedanaeste, odnosno posljednje sjednice Predsjedništva Sinode. Na sjednici je dogovorena shema Završnoga dokumenta koji će, uz kratak povijesni prikaz sinodskih zasjedanja, sadržavati izjave i odluke podijeljene u četiri tematska područja s obzirom na četiri održana sinodska zasjedanja: Crkva zagrebačka u djelu evangelizacije, Crkva zagrebačka u slavljenju Kristova otajstva, Crkva zagrebačka u zajedništvu svoga poziva i poslanja te Crkva zagrebačka u hrvatskome društvu.
             
Osim sheme Završnoga dokumenta, dogovorena je i metodologija rada s obzirom na sadržaj Završnoga dokumenta, pri čemu će se članovi Radne skupine voditi dokumentima sveopće Crkve, Radnim dokumentom Sinode, prijedlozima koje su članovi Sinode izglasali tijekom sinodskih zasjedanja, imajući u vidu i dokumente Prve sinode Zagrebačke nadbiskupije iz 1925. godine.
 

Tajništvo Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije